Zaujíma vás koľko stojí svadobná kytica a prečo sú svadobné kytice drahšie ako bežné?

Áno, svadobná kytica je jednoznačne drahšia ako bežná. Je to najmä tým, že je v nej použitých oveľa väčšie množstvo kvetov a je viazaná špeciálne tak, aby naozaj pevne držala a najmä veľa veľa vydržala. Väčšinou je v nej tiež použitého oveľa viac floristického materiálu. A napríklad u nás máte v cene svadobnej kytice zahrnuté aj pierko pre ženícha.

Svadobná kytica
Svadobná kytica s tanaceom

No aj pri svadobnej kytici platí že, môže stáť menej ale i viac, 60 ale i 100 Eur. Záleží napríklad na tom, aká veľká má byť, z akých kvetov sa má skladať a rovnako zaváži jej tvar či štýl. Rovnako to platí pre svadobnú výzdobu – tá môže pozostávať z pár kvietkov vo váze, ale aj z honosných aranžmánov rôznych veľkostí a tvarov. Fantázii a možnostiam sa v tomto smere jednoducho medze nekladú.

Svadobna kytica z pivoniek
Svadobná kytica z pivoniek, frezií a ruží.

Čo teda ovplyvňuje cenu svadobnej kytice a svadobnej výzdoby?

1. Druh kvetov

Každý kvet má svoju cenu a táto cena sa líši počas roka. Sú druhy kvetov,,ktoré sú všeobecne známe ako drahšie, napríklad pivonky či hortenzie. Pivonky majú sezónu na jar a začiatku leta, Akonáhle by ste ich chceli neskôr, stoja oveľa viac, sú v horšej kvalite a po určitom čase už dostupné vôbec nie sú.

2. Veľkosť 

Čím väčšia kytica, tým viac kvetov na ňu treba a teda tým je drahšia. A to isté platí pre výzdobu či aranžmány.

3. Tvar svadobnej kytice

Previsnuté kytice sú zložitejšie na prípravu, treba na ne viac materiálu a tiež špeciálne prvky ako napríklad držiak.

Určite si rozpočet pre svadobnú kyticu

Ak nechcete zaplatiť za kvety príliš veľa, určite si rozpočet. Tomu sa dá potom prispôsobiť veľkosť i druh výzdoby či kytice. 🙂

Svadobná kytica s hortenziami a pivonkami
Svadobná kytica s modrými ružami a eryngiom

Preto..

Ak máte záujem a cenovú ponuku na svadobnú kyticu a výzdobu, skúste si premyslieť základné parametre toho, o akú kyticu či výzdobu by malo ísť. Poprípade, ak ste našli na internete niečo, čo vás zaujalo, neváhajte a pošlite aj obrázok. Ak nie inšpirujte sa na nšom Instagrame alebo Facebooku.

  • Svadobná výzdoba – množstvo (počet stolov a usporiadanie – U, T, okrúhle stoly.), približnú predstavu aranžmánov/kytičiek (druhy kvetov/farby/veľkosť) z akých by mala výzdoba pozostávať – ideálne ak pošlete obrázky.
  • Svadobná kytica – druhy kvetov, farba, približná veľkosť a tvar.