Svadobná kytica je pre väčšinu z nás neoddeliteľnou súčasťou dňa D, dôležitou rovnako ako šaty či účes. A je fakt, že výber tej pravej vie zabrať celkom veľa času, preto tu mám pre vás zopár tipov, ktoré by vám mohli pomôcť odhaliť podľa čoho a ako si vybrať svadobnú kyticu.

Ako si vybrať svadobnú kytiicu?
Ako si vybrať svadobnú kytiicu?

Kvety do svadobnej kytice

Máte obľúbené kvety, bez ktorých si neviete svadobnú kyticu predstaviť? Alebo kvety, ktoré majú pre vás zvláštny význam (napr. daroval vám ich váš milovaný na prvom rande)? Alebo také, ktoré ste už v nejakej kytici videli a veľmi sa vám páčili? Tak sem s nimi! Teraz treba zistiť, či vaše vysnívané kvety nie sú sezónna záležitosť. A to z viacerych dôvodov:

  1. v čase vašej svadby môžu byť nedostupné;
  2. môžu byť dostupné v horšej kvalite a oveľa vyššej cene, než počas sezóny.

Treba si dať pozor pri tulipánoch, ktoré sú záležitosťou zimného polroka (november – apríl), hyacintoch (skorá jar/jar), pivonkách (jar/začiatok leta), konvalinkách (jar), orgováne (jar). Tu je malá pomôcka:

Ako si vybrať svadobnú kyticu - druhy kvetov
Sezóna jednotlivých kvetov

No ani v prípade, že vami vybrané kvety nie sú dostupné netreba vešať hlavu. Veľakrát sa dá nájsť dokonalé alternatívne riešenie – jednoducho sa použijú veľmi podobne vyzerajúce kvety. Sezónnosť kvetov dokáže cenu svadobnej kytice dvihnúť poriadne vysoko. Preto vždy nevestám odporúčam využiť dostupné kvietky a zatiaľ nebol problém s nájdením vhodnej alternatívy. Svadobná kytica nemusí nutne stáť brutálne veľa peňazí, stačí zvoliť dostupné kvietky.

Farba kvetov 

Ako sa vraví, fantázií sa medze nekladú. 🙂 Pri svadobných kyticiach je ozaj možné všetko a tak je to viac-menej na vás. Niekedy nevesty volia farbu kvetov v svadobnej podľa svojej obľúbenej, inokedy kyticu ladíme k doplnkom, topánkam či farbe výzdoby. Prevažujúcou farbou v kyticiach je biela (všetky možné odtiene, keďže kvety sú v tomto veľmi pestré – čo druh, to iná biela). Ale robievame aj kytice napríklad čisto z červených ruží, či len fialových kvietkov. Veľmi pekné sú kytice, ktoré popri biele či púdrovej obsahujú kvety výraznej kontrastnej farby (napríklad červrná, sýta ružová či modrá). Pre viac inšpirácii si pozrite galériu na našom Instagrame alebo Facebooku.

Význam farby kvetov:

BIELA – nevinnosť, čistota, vernosť, rozptyľuje zlo

ČERVENÁ – životná sila, vitalita, rozhodnosť, dobíja energiu, priťahuje šťastie

MODRÁ – dôvera, ochrana, farba duše, predstavuje skrytú ochranu

FIALOVÁ – intuícia, kreativita, duchovná sila, vyjadrenie úcty a obdivu

RUŽOVÁ – láska, priateľstvo, harmónia 

ORANŽOVÁ – radosť, optimizmus, energia a chuť do života

ŽLTÁ – múdrosť, inteligencia, nový život, upokojuje city, rozveseľuje

ZELENÁ – životná harmónia, zlepšuje medziľudské vzťahy

Stále neviete ako si vybrať svadobnú kyticu? Tak neváhajte a kontatujte nás!